Zabawa andrzejkowa

ZABAWA ANDRZEJKOWA

„Hokus-pokus czary-mary niech się spełnią andrzejkowe czary!” Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, który przetrwał do dziś. I tak właśnie dzieci z Publicznego Przedszkola w Przytyku dnia 30 listopada br. wzięły udział w zabawie andrzejkowej. Był to czas, który wszystkim dostarczył wiele przeżyć i emocji. Przedszkolaki przychodząc tego dnia do placówki ubrane były w piękne kostiumy. Nie zabrakło wśród nich pięknych księżniczek, zaskakujących wróżek i czarodziejów oraz odważnych supermanów. I tak wszystkie panie wychowawczynie zabrały dzieci w świat magii i czarów. Andrzejkowe wróżenie rozpoczęło się od poznania imion przyszłych wybranków ukrytych w sercach, kolejno dzieci wrzucały monety do naczynia z wodą co miało oznaczać szczęście w przyszłości. Przedszkolaki miały również okazję wylosować życzenia andrzejkowe ukryte w balonach oraz obowiązkowo pojawiła się zabawa muzyczna „krzesełka”. Oprócz tego było mnóstwo ś miechu i radości podczas wspólnych tańców. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej wesołej zabawy.