Manufaktura słodyczy

MANUFAKTURA SŁODYCZY

Dzieci z grupy Smerfy, tak jak wszystkie maluchy na całym świecie, uwielbiają od czasu do czasu zjeść coś słodkiego. Zależy im jednak także, żeby owa przekąska była jednocześnie zdrowa. Aby dowiedzieć się jak powstają ich ulubione cukierki i lizaki, czterolatki 16.10.2023 wybrały się do Manufaktury Słodyczy w Radomiu. W tej małej fabryce słodkości, przedszkolaki zobaczyły jak przygotowuje się od samego początku  masę na cukiereczki , zapoznały się z procesem zabarwiania naturalnymi barwnikami np. z buraka, marchewki, kurkumy. Ponadto miały okazję stać się na chwilę małymi cukiernikami i własnoręcznie  stworzyć kolorowe pyszności. Wycieczka upłynęła w słodkim nastroju, a roześmiane dzieci zabrały do domów wykonane przez siebie lizaki i cukierki.