Dzień Poczty Polskiej

DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ

Dnia 18 października obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej. Poznaliśmy zawód listonosza, jego obowiązki oraz  przedmioty  niezbędne do wykonywania zawodu listonosza. Każdy przedszkolak już wie, w jaki sposób do jego domu trafiają listy oraz paczki. Podczas rannych zajęć dzieci poznały podstawowe pojęcia takie jak: poczta, list, adresat, nadawca.  Zobaczyły różne druki, koperty, karty pocztowe oraz znaczki.  Tego dnia dzieci z grupy Pszczółki, Smerfy, Motylki i Biedronki udały się do pobliskiego Urzędu Poczty Polskiej. Zobaczyliśmy jak wygląda praca na poczcie, co jest potrzebne, aby wysłać list. Po teorii nadszedł czas na praktykę. Kupiliśmy znaczek i pocztówkę, którą  zaadresowaliśmy i wysłaliśmy do przedszkola.  Teraz czekamy na przesyłkę. Z okazji  Święta Poczty Polskiej dzieci złożyły serdeczne życzenia Pracownikom Poczty, a w zamian otrzymały cukierki. Dzieci zaprojektowały własny znaczek pocztowy. Wizyta na poczcie jest dobrą okazją do utrwalenia odpowiedniego nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.