Z WIZYTĄ W STRAŻNICY

16 września  dzieci z grupy Motylki, Biedronki oraz Żabki wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Przytyku. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Utrwalono numery alarmowe. Dzieci dowiedziały się również jak wygląda praca strażaków, jakim sprzętem się posługują.Jednak najbardziej oczekiwanym dla dzieci był moment prezentacji sprzętu ratowniczego oraz możliwość siedzenia w wozach bojowych i założenie hełmu strażackiego. Dodatkowo przedszkolaki, miały okazję zobaczyć w jaki sposób działają węże strażackie, położyć się na desce ratowniczej. Zdobyta przez dzieci wiedza być może sprawi, że kiedyś zasilą strażackie szeregi by nieść pomoc innym. Dzięki temu spotkaniu przedszkolaki mogły przekonać się, że być strażakiem to bardzo odpowiedzialna funkcja.Spotkanie zakończyło się wręczeniem opasek odblaskowych oraz słodkim poczęstunkiem od strażaków. Przedszkolaki odwdzięczając się za „lekcję w terenie” wręczyły strażakom dyplom z podziękowaniem i breloczki. Spotkanie uznaliśmy za bardzo udane –to była bardzo ciekawa i ważna „lekcja”. Składamy serdeczne podziękowania Strażakom za miłe przyjęcie, poświęcony czas i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej służby STRAŻAKA .

18.09.2022