Wycieczka całodniowa " Farma iluzji"

W dniu 14 czerwca dzieci z grup: „Żabki”, „Biedronki” i „Motylki” wybrały się na wycieczkę do Parku Rozrywki i Edukacji „Farma Iluzji” – „gdzie nic nie jest takie, jakie się z pozoru wydaje …”. Po długiej drodze spędzonej  w autokarze i krótkiej przerwie przeznaczonej na posiłek zaczęła się prawdziwa przygoda z magią. Dzieci miały do dyspozycji kilkadziesiąt różnego rodzaju atrakcji opartych na zmysłach wzroku, dotyku, równowagi i innych.To była wyjątkowa kompozycja atrakcji i edukacji podana          w przyjaznej formie, połączona z zabawą i wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Dzieci odkrywały tajemnice Lewitującego Kranu  i Studni Nieskończoności. Dużym zainteresowaniem cieszył się iluzyjny żart, który pozwolił uwiecznić na zdjęciu własną głowę na talerzu. Wielką atrakcją była niewątpliwie Latająca Chata Tajemnic – drewniany domek, w którym dzieją się istne czary: woda płynie do góry, ludzie nie mogą utrzymać równowagi itp. Zaciekawiła nas także duża szachownica z gigantycznymi szachami oraz krzesło i stół olbrzyma, przy których czuliśmy się jak krasnale. Dzieci zmierzyły się z wiklinowym labiryntem pełnym nieoczekiwanych zakamarków i ślepych tuneli oraz z niezwykłym  Tunelem Zapomnienia. Dzieciaki  były zachwycone wizytą w Papugarni oraz przejażdżkami kolejkami.

Po krótkiej przerwie przeznaczonej na pyszny obiadek. Pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do autokaru gdzie rozmowy i wrażenia nie miały końca mimo zmęczenia.

Wycieczkę do „Farmy Iluzji” z pewnością będziemy długo wspominać. Dostarczyła ona dzieciom wielu wspaniałych                         i niezapomnianych wrażeń!