W dniu świętego Walentego
nic nie może dziać się złego,
nikt nie może się dziś złościć,
bo dziś nadszedł dzień miłości...

W piątek 10 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Walentynki". Dzieci i wychowawczynie ubrały się  tego dnia na czerwono, salę udekorowano czerwonymi serduszkami. Przedszkolaki zapoznały się z tradycją Walentynek, rozmawiały o tym jak można okazywać szczęście, przyjaźń, miłość bliskim osobom nie tylko od święta. Bawiły się przy piosenkach, rozwiązywały zagadki, nie zabrakło również słodkiego upominku.

Walentynki to święto zakochanych, ale nie tylko. Ten szczególny dzień dla przedszkolaków stał się świetną okazją do niesienia pomocy i włączeniu się przedszkolaków w akcję charytatywną, wszystkie grupy przedszkolne przygotowały piękne kartki dla Jasia i włączyły się w zbiórkę środków na Jego  leczenie. A to była wspaniała lekcja miłości i empatii do drugiego człowieka.

12.02.2023