Spotkanie autorskie z Barbarą Szelągowską i Moniką Jędrychowską

W dniu 02.03.2023r. gościliśmy w naszym przedszkolu wyjątkowych gości - autorkę książek dla dzieci Barbarę Szelągowską oraz ilustratorkę Monikę Jędrychowską. W trakcie spotkania pisarka opowiadała jak powstaje treść książki, skąd czerpie pomysły i inspiracje oraz jak należy każdego dnia dbać o książki. Pani Szelągowska opowiadała o bohaterach swoich książek czytając ich fragmenty. Razem z Paniami przyjechała trzymetrowa Stonoga Jadzia jedna z bohaterek autorki, która zaprosiła dzieci do wspólnej rozmowy na temat szanowania książek, a także zachęcała do zabawy, odgadywania zagadek i słuchania utworów autorki. Przedszkolaki dowiedziały się również na czym polega praca autora i ilustratora oraz jak wygląda proces powstawania książek w drukarni. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze pełnej zagadek i zabaw.