Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 Listopada 1918 r. to dzień szczególny dla Polaków. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała wolność. 10 Listopada b.r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola odświętnie ubrani z kotylionem w barwach ojczystych na piersi zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci z grup „Motylki” i „Biedronki”. Słuchając wierszy patriotycznych takich jak: „Katechizm polskiego dziecka” i oglądając inscenizację, przedszkolaki zapoznały się z wydarzeniem historycznym z dnia 11 listopada 1918 r., poznały postać Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz przypomniały sobie znaczenie symboli narodowych.

Cała społeczność przedszkolna wraz z naszym gościem kierownikiem referatu oświaty Panią Małgorzatą Mizerską – Kot dumnie odśpiewała hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” włączając się w akcje organizowaną przez MEN ,,Szkoła do hymnu", pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy.

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawę patriotyczną i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.

13.11.2022