XIV Powiatowy Konkurs z Wychowania Komunikacyjnego

Dzieci z grupy Motylki (Miłosz S., Oliwka T.) oraz Biedronki ( Zosia W.)  w miesiącu kwietniu brały udział w XIV Powiatowym Konkursie z Wychowania Komunikacyjnego ,,Każdy przedszkolak wie,  jak bezpiecznie zachować się " reprezentując Publiczne Przedszkole w Przytyku. Celem konkursu było: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego i kulturalnego poruszania się po drogach, eksponowanie odpowiedzialnych, bezpiecznych zachowań na drodze, odpowiedzialnego zachowania się w różnych sytuacjach, bezpośrednie  zaangażowanie dzieci w realizację działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz rozwijanie umiejętności efektywnego działania w grupie. Dzieci miały do wykonania 7 zadań związanych z tematyką, w których poradziły sobie świetnie zabrakło jednak odrobinki szczęścia i jednego punktu by przejść do kolejnego etapu. W nagrodę za posiadaną wiedzę i udział w konkursie każde dziecko otrzymało maskotkę,  a dla grupy grę edukacyjną i klocki.

Jak powiedziała pięknie pani prowadząca każdy uczestnik jest wygrany, bo posiada bogatą i bardzo ważną wiedzę i możemy być tylko dumni z naszych pociech.

Serdeczne podziękowania dla Przedszkola Samorządowego w Zakrzewie za zaproszenie.