„Wesołego Alleluja”

W oczekiwaniu na Święta Wielkanocne, dnia 04 kwietnia 2023r.  w Publicznym Przedszkolu  w Przytyku  rozpoczęło  się  uroczyste spotkanie wielkanocne  pt: ,,Wesołego Alleluja!”  Na, którym gościliśmy Panią Dyrektor Ewelinę Wziątek grono Pedagogiczne oraz całą społeczność przedszkolną. Pracy było  dużo, ale i mnóstwo radości  zadbaliśmy o to, aby nasze dzieci zetknęły się z wielkanocnymi tradycjami ,, na żywo ’’ w przedszkolu. Wychowankowie dowiedziały się co powinno znaleźć się       w koszyczku wielkanocnym. Dzieci z grupy ,, Krasnoludki ” zaprezentowały swój występ artystyczny ukazując tradycje związane ze świętami wielkanocnymi.

Nasi milusińscy śpiewały piosenki, recytowały wiersze  składały życzenia oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych ze śpiewem. Kolejnym etapem przebiegu spotkania było rozwiązywanie zagadek o tematyce Wielkanocy. Odgadnięcie haseł nie sprawiło uczestnikom żadnych trudności. Następnie można było usłyszeć piękne wykonanie piosenek: „Wielkanocny stół”, „Zając”, „Pisanki kraszanki”, „Wesoła pisanka”. Dzieci zaprezentowały wspaniały wokal, za co otrzymały gromkie brawa.

Wychowankowie Przedszkola w Przytyku wzięli także udział w wielu zabawach ruchowych m.in. „Wyścigi zająca” – czyli bieg        w workach do celu, „Jajeczne wyścigi” – bieg z czekoladowym  jajeczkiem położonym na łyżce, czy „Pisanka parzy” – przekazywanie sobie  w coraz szybszym tempie pisanki. Kto na przerwę w muzyce zostanie z pisanką w rękach ten przegrywa.

Wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział w zabawach plastycznych. Rzeczy, które powstały były wspaniałą ozdobą koszyczka wielkanocnego. Dzieci miały możliwość oklejania sznurkiem, watą, kolorowym papierem, ozdabiania we wzorki, malowanie farbą,: baranka, pisanki, zajączka, kurczątka.

Na zakończenie podziękowano za wspólnie spędzony czas. Każdy uczestnik otrzymał słodką niespodziankę – czekoladowe jajko. Zgodnie z tradycją Śmigusa Dyngusa, każdy został pochlapany wodą.

Takie uroczystości niosą zawsze ze sobą radość i uśmiech dziecka, wprowadzają w świąteczny nastrój oraz pomagają w integracji dzieci ze wszystkich grup wiekowych.