Rodzinny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Bóg się rodzi…”,

W dniu 20 stycznia 2023 r. odbył się Rodzinny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Bóg się rodzi…”, którego organizatorem było Publiczne Przedszkole w Przytyku pod kierunkiem Pani Dyrektor Eweliny Wziątek oraz  Publiczna Szkoła Podstawowa w Przytyku pod kierunkiem Pani Dyrektor Moniki Rdzanek.  Wydarzenie miało na celu kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, rozszerzenie współpracy i integrację pomiędzy instytucjami oraz placówkami oświatowymi,                       a także umożliwienie twórczej konfrontacji artystycznej.

W tym barwnym widowisku wzięły udział maluchy z 8 grup przedszkolnych, zespół ludowy PSP oraz uczniowie.     Na specjalnie zaaranżowanej scenie przedszkolaki zaprezentowały najpiękniejsze polskie kolędy oraz pastorałki tańce oraz wiersze. Dzieci ubrane w świąteczne stroje zaśpiewały m.in. „Jest taki dzień”, „Pastuszek bosy”, „Dziś w stajence”,                „ Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „ Jezus malusieńki”, „ Świeć gwiazdeczko”, „ Przybieżeli do Betlejem” ,                              „ Dzisiaj w Betlejem”.

Małych i dużych artystów zaproszeni goście, rodzice oraz społeczność lokalna, koleżanki i koledzy nagradzali gromkimi brawami. Dzieci zaprezentowały szeroki wachlarz swoich umiejętności: wokalny, recytatorski oraz taneczny.

Po zakończeniu występów Aniołki częstowały aromatycznymi pierniczkami.

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i uświetnienie tego wydarzenia.