Pyszne kanapeczki z własnoręcznie ubijanym masłem.

W minionym tygodniu w grupach Biedronki i Żabki dzieci dowiedziały się Co z czego jest zrobione? Szczególną uwagę poświęciliśmy produktom pozyskiwanym  w wyniku pracy rolników. Doskonale już wiemy, w jakim celu hodują oni poszczególne zwierzęta, oraz jak o nie powinni dbać, aby żywność od nich pochodząca była dla nas zdrowa. W ramach zajęć postanowiliśmy sprawdzić czy masło faktycznie produkowane jest ze śmietany i czy my również możemy je wykonać. I udało się! Powstało nie tylko masło, ale również kanapki ze świeżutkim masełkiem bez żadnych konserwantów. Zarówno nasze własnoręcznie wykonane masło, jak i kanapki bardzo wszystkim dzieciom smakowały. Teraz już każdy z nas zapamięta, że masło robi się ze śmietany i jest pyszne.