Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Pierwszy Dzień Wiosny”. Uroczystość rozpoczęła się inscenizacją przygotowaną przez dzieci z grup: „Misie” i „Słoneczka” pod kierunkiem Pani Anny Kowalczyk oraz Emilii Brociek.  Dzielne przedszkolaki przebrane za oznaki wiosny: kwiaty, motylki, żabki, pszczółki oraz jeżyka i skowronka zaśpiewały piosenkę pt.: „Idzie do nas wiosna”. Mali aktorzy nie tylko pięknie prezentowali wcześniej przygotowane wierszyki, śpiewali piosenki, ale również tańczyli, by dumna z nich Pani Wiosna pojawiając się na scenie, obudziła mocno śpiącego niedźwiadka. Kolorowa scenografia i barwne stroje dzieci  sprawiły, że Pani Zima opuściła nas na dobre.

Na zakończenie wszystkie dzieci wspólnie przygotowały „gaiki- maiki”- tradycyjne symbole długo wyczekiwanej wiosny, które ozdobiły nasz przedszkolny plac.