KONKURS RECYTATORSKI „ BRZECHWA DZIECIOM”

Wiersze dla dzieci to forma literatury, która łączy zabawę i naukę. Rymowane utwory Jana Brzechwy, jak „Kaczka dziwaczka”, „Ślimak”, „Zoo” czy „Entliczek – pentliczek” na długo zapadają w pamięć i przynoszą radość nie tylko najmłodszym czytelnikom.

12 maja 2023 r. w naszym przedszkolu odbył się  Konkurs Recytatorski pod hasłem Brzechwa dzieciom”. Organizatorem konkursu była p. dyrektor Ewelina Wziątek  i p. Agnieszka Orlik. Konkurs skierowany był dla dzieci 5 - 6 letnich i przystąpiło do niego 17 przedszkolaków.

Celem konkursu było zapoznanie z twórczością J. Brzechwy, rozwijanie zainteresowań i talentów dzieci, zachęcanie do występów na scenie, a także wyszukiwanie młodych talentów.

Konkurs przebiegał dwuetapowo. Najpierw zostali wyłonieni finaliści z poszczególnych placówek  i to oni wzięli udział w drugim etapie konkursu. Byli to przedstawiciele z Przedszkola Samorządowego w Bielisze, Przedszkola Samorządowego w Zakrzewie, PSP we Wrzeszczowie(oddziały przedszkolne), PSP we Wrzosie (oddziały przedszkolne) oraz PP w Przytyku.

Nad przebiegiem  konkursu czuwała komisja w składzie :

p. Dyrektor  Ewelina Wziątek, p. Dyrektor PSP w Przytyku Monika Rdzanek  oraz p.Logopeda Elżbieta Gaj .

Oceniała  ona występy uczestników, biorąc pod uwagę pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny.  Konkurs przebiegł w miłej atmosferze. Występom przedszkolaków towarzyszyły ogromne emocje. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali ciekawe interpretacje utworów poetyckich Jana Brzechwy. Wśród recytowanych tekstów znalazły się następujące wiersze: „Żaba”, „Entliczek-pentliczek”, „Na straganie”, „Leń”, „Skarżypyta”, „Samochwała”, „Kłamczucha”, „Księżyc”, „Tańcowała igła z nitką”, „Ćwikła”, „Przyjście lata” oraz  „Psie smutki”.

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Wykonanie utworów dopełniały odpowiednio dobrane rekwizyty oraz stroje. Po naradach jury dokonało wyboru i wyłoniło  zwycięzców. Laureaci oprócz dyplomów otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy słodkie upominki i dyplomy za udział w konkursieSpotkanie zakończyło się wspólnym słodkim poczęstunkiem oraz  pamiątkowym zdjęciem.

WYNIKI KONKURSU:

I MIEJSCE            WIKTORIA LESIAK  (Samochwała  PSP we Wrzeszczowie-oddziały przedszkolne)

II MIEJSCE            JOANNA CZAJKA    (J. Brzechwa Ćwikła  ; PSP we Wrzosie(oddziały przedszkolne)

III MIEJSCE          DAWID PORCZEK    (J. Brzechwa Księżyc ;  PSP we Wrzosie(oddziały przedszkolne)

WYRÓŻNIENIE      IGA SOLIŃSKA        ( J. Brzechwa Żaba ; PSP we Wrzeszczowie-oddziały przedszkolne)

WYRÓŻNIENIE   SZYMON DUDELA ( J. Brzechwa Entliczek- pętliczek ; Przedszkole Samorządowe w Bielisze )

Nagrody dla uczestników były naprawdę przepiękne, za co dziękujemy Radzie Rodziców, która ufundowała je dla laureatów konkursu jak i dla pozostałych występujących.

Składamy również serdeczne podziękowania  wychowawcom oraz rodzicom, którzy włożyli wiele trudu w przygotowanie dzieci do występu.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Dziękujemy!