IV Olimpiada Matematyczna

W dniu 28.11.2022r. odbyła się w naszym przedszkolu IV Olimpiada Matematyczna, w której wzięły udział dzieci 5-6-letnie. Prowadzące powitały całą społeczność przedszkolną oraz JURY  w skład, którego weszła Pani Dyrektor Ewelina Wziątek, Pani Lidia Prasek i Pani Paula Tacik. Następnie Pani Dyrektor w drodze losowania wyłoniła przedstawicieli trzech drużyn ze starszych grup. W każdej z nich znaleźli się reprezentanci grup Motylki, Słoneczka, Biedronki, Żabki.  Prowadzące zapoznały zebranych z zasadami punktacji. Wreszcie nadszedł czas na matematyczne zmagania. Drużyny rozwiązywały zadania z zakresu dodawania i odejmowania, porównywania długości, rozróżniania figur geometrycznych czy porównywania liczebności zbiorów. Dzieci w skupieniu, sprawnie wykonywały trudne ćwiczenia. Wszystkie drużyny doskonale poradziły sobie    z zadaniami, dlatego uczestnicy zostali nagrodzeni przez jury złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami. Organizatorki nie zapomniały także o młodszych przedszkolakach i przygotowały zabawy także dla nich. Maluszki budowały wieżę z klocków, łączyły w całość połówki kolorowych kół, układały obrazki od najmniejszego do największego, odnajdywały w otoczeniu dane figury geometryczne. Wszystkim gratulujemy ogromnej wiedzy matematycznej.