DZIEŃ KOBIET

8 marca 2023 w naszym przedszkolu był bardzo wyjątkowym dniem. Dziś bowiem odbyło się Spotkanie z Bajką. Dzieci zebrane na jadalni powitała Ciotka Klotka oraz Czarownica, które przygotowały dla przedszkolaków różnorodne baśniowe zadania. Nasi wychowankowie musieli wykazać się sprytem jedząc jabłko zawieszone na wstążce, skacząc w kaloszach niczym Kot w  butach, zaplatając warkocze niczym Roszpunka. Maluszki odnajdywały w piasku ukryte litery, z których potem starszaki układały wyrazy związane z bajkami. Najtrudniejszą konkurencją okazało się łowienie rybek-  gdzie trzeba było się wykazać niezwykłą zręcznością.

Ale to nie koniec atrakcji w tym dniu. Ciotka Klotka bowiem razem z Czarownicą opuściły zebranych, by wcielić się tym razem w rolę krasnoludków. Maruda i Gapcio przybyli do przedszkola, aby złożyć życzenia wszystkim kobietom z okazji ich święta. Każda dziewczynka w tym dniu, mała i duża, otrzymała koronę, by choć na jeden dzień stać się królową. Pojawił się nawet magiczny przedszkolny tron, gdzie jako pierwsza zasiadła pani Dyrektor Ewelina Wziątek. Mikołaj i Miłosz w imieniu wszystkich chłopców złożyli kobietom i kobietkom życzenia oraz podarowali paniom pracującym w przedszkolu kwiaty(zakupione przez Radę Rodziców). Nasi mali panowie w towarzystwie pani Dyrektor podarowali także papierowe  kwiaty paniom w Urzędzie Gminy, banku, PSP im Przyjaciół Dzieci, CKiB w Przytyku. Wszystkim kobietom składamy najlepsze życzenia, aby spełniły się ich marzenia.

08.03.2023